Udruga za očuvanje kulturne baštine Katapult

Udruga Katapult osnovana je u cilju promicanja i očuvanja hrvatske kulturne i povijesne baštine kao važnog sastavnog dijela života građana, te poticanja modernog kulturnog stvaralaštva. Djelatnost udruge su organiziranje kulturnih manifestacija, scenskih prikaza, stručnih seminara, tribina, predavanja, edukativnih radionica, okruglih stolova i rađanskih akcija u svrhu očuvanja hrvatske i kulturne baštine. Udruga potiče učeničko i studentsko kulturno stvaralaštvo, kako multimedijalno, tako i klasično stvaralaštvo.

Najveću pažnju Udruga će u početku usmjeriti na djecu osnovnoškolske dobi. Cilj nam je da djeca na interaktivan način uče o bogatom književnom i povijesnom nasljeđu naše zemlje, potaknuti u njima interes i ljubav prema istom, te ih odgojiti u ljude koji će je znati čuvati i njegovati u budućnosti.